infoportály.cz

Internetové noviny Moravskoslezského kraje

REGIONÁLNÍ ZPRÁVY POLAR

Hartaman 2013 na Slezské Hartě

29.05.2013 | Bruntálsko | Bruntál | Ladislav Olejníček

7. ročník soutěže nazvané Hartaman proběhl na přehradě Slezská Harta na Bruntálsku. Sjeli se na něj hasiči z celého Moravskoslezského kraje a polští hasiči Krakova.

Hasiči soutěžili v závodě TFA. Tato zkratka anglických slov znamená česky nejtvrdší hasič přežije. Je to poměrně mladý sport.

Jiří Roller, ředitel závodu: "Vznikl vlastně po roce 2001 po atentátech v Americe na ty Dvojčata."

Celý závod se skládal ze sedmi disciplín. Ty prověří připravenost hasičů naprosto dokonale.

Jiří Roller, ředitel závodu: "Budou roztahovat hadice na délku 50 m, budou bouchat 60 ran kovovým kladivem patnáctikilovým v kovové kleci."

Poté čeká závodníky smotávání dvou padesátimetrových hadic, přenášení dvou třicetikilových závaží na délku padesát metrů a nakonec to nejlepší - vyběhnutí tří set třiatřiceti schodů na vrchol přehradní hráze.

Radim Háša Smažák, hlavní pořadatel: "Tento závod se jmenuje Hartaman podle toho, kde se to koná."

Přijďte do dětského centra MALINKA v Mar. Horách za Mikulášem

Již druhým rokem budou v Dětském centru MALINKA čekat 3.12. 2014 od 16:00 hodin na Mikuláše. Kašpárek PEPINO PRCEK bude děti bavit, aby neměly dlouhou chvíli. Mikuláš dětem přinese připravené balíčky a rodiče si můžou dát dobrou kávu v příjemném prostředí.

​3D HOBIT V KARVINÉ BUDE!

Od prosince 2014 Městský dům kultury Karviná zprovozní pro filmové projekce i velký sál, do kterého bude dočasně přemístěna promítací technika z rekonstruované budovy kina Centrum.
Více článků