infoportály.cz

Internetové noviny Moravskoslezského kraje

REGIONÁLNÍ ZPRÁVY POLAR

Hartaman 2013 na Slezské Hartě

29.05.2013 | Bruntálsko | Bruntál | Ladislav Olejníček

7. ročník soutěže nazvané Hartaman proběhl na přehradě Slezská Harta na Bruntálsku. Sjeli se na něj hasiči z celého Moravskoslezského kraje a polští hasiči Krakova.

Hasiči soutěžili v závodě TFA. Tato zkratka anglických slov znamená česky nejtvrdší hasič přežije. Je to poměrně mladý sport.

Jiří Roller, ředitel závodu: "Vznikl vlastně po roce 2001 po atentátech v Americe na ty Dvojčata."

Celý závod se skládal ze sedmi disciplín. Ty prověří připravenost hasičů naprosto dokonale.

Jiří Roller, ředitel závodu: "Budou roztahovat hadice na délku 50 m, budou bouchat 60 ran kovovým kladivem patnáctikilovým v kovové kleci."

Poté čeká závodníky smotávání dvou padesátimetrových hadic, přenášení dvou třicetikilových závaží na délku padesát metrů a nakonec to nejlepší - vyběhnutí tří set třiatřiceti schodů na vrchol přehradní hráze.

Radim Háša Smažák, hlavní pořadatel: "Tento závod se jmenuje Hartaman podle toho, kde se to koná."

​I brankář čte dětem pohádky…

V rámci akce Celé Česko čte dětem, přijal pozvání paní učitelky z bohumínské Fitškolky brankář FC Baníku Ostrava Jiří Pavlenka. Přečetl dětem pohádku "Jak autíčko hledalo nový domov" z knížky Pohádky pod polštář (Zuzana Pospíšilová, nakladatelství Portál). Děti byly nadšené nejen z pohádky, ale i z vrcholového sportovce, který k nim zavítal. Velký zájem byl proto také o jeho podepsanou fotografii.

​Bílovec zachraňuje speciální školu

Zastupitelstvo města Bílovce se na svém zasedání v úterý 21. dubna rozhodlo převzít funkci zřizovatele Základní školy Wolkerovy. Reagovalo tak na rozhodnutí vedení Moravskoslezského kraje, který se jako stávající zřizovatel této speciální školy rozhodl zmíněné zařízení zrušit.
Více článků