infoportály.cz

Internetové noviny Moravskoslezského kraje

REGIONÁLNÍ ZPRÁVY POLAR

Hartaman 2013 na Slezské Hartě

29.05.2013 | Bruntálsko | Bruntál | Ladislav Olejníček

7. ročník soutěže nazvané Hartaman proběhl na přehradě Slezská Harta na Bruntálsku. Sjeli se na něj hasiči z celého Moravskoslezského kraje a polští hasiči Krakova.

Hasiči soutěžili v závodě TFA. Tato zkratka anglických slov znamená česky nejtvrdší hasič přežije. Je to poměrně mladý sport.

Jiří Roller, ředitel závodu: "Vznikl vlastně po roce 2001 po atentátech v Americe na ty Dvojčata."

Celý závod se skládal ze sedmi disciplín. Ty prověří připravenost hasičů naprosto dokonale.

Jiří Roller, ředitel závodu: "Budou roztahovat hadice na délku 50 m, budou bouchat 60 ran kovovým kladivem patnáctikilovým v kovové kleci."

Poté čeká závodníky smotávání dvou padesátimetrových hadic, přenášení dvou třicetikilových závaží na délku padesát metrů a nakonec to nejlepší - vyběhnutí tří set třiatřiceti schodů na vrchol přehradní hráze.

Radim Háša Smažák, hlavní pořadatel: "Tento závod se jmenuje Hartaman podle toho, kde se to koná."

​O Vánocích si zákazníci dopřávají kvalitnější maso a uzeniny

O Vánocích se zákazníci častěji než jindy přestávají dívat na ceny a upřednostňují dražší, a tedy i kvalitnější uzenářské výrobky.

​Ski areál Vaňkův kopec

Přijeďte si zalyžovat na Vaňkův kopec. Ačkoliv se Vám to zdá být neuvěřitelné blízko za Ostravou ve Ski arealu Vaňkův kopec se opravdu lyžuje. Na sjezdovce leží 40cm technického sněhu a podmínky na Vaňkově kopci jsou i přes nepřízeň počasí stále výborné.
Více článků